Basın Bülteninizi & Listenizi Kolayca oluşturun. Tek dokunuşla gönderin.

   
     Başlamak için; 0 542 366 33 16 & 17
Tap To Call

İAÜ PR ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TÜRKİYE’DE İLK MESLEK FARKINDALIĞI PROJESİ

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı bünyesinde faaliyet gösteren İAÜ PR Atölyesi öğrencileri, Türkiye’de ilk kez bir öğrenci topluluğu olarak halkla ilişkiler mesleğinin algı sorunu ile ilgili meslek farkındalığı projesi başlattı.

Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Akbulut danışmanlığında bir çalışma dizisi başlatan İAÜ PR Atölyesi öğrencileri, ana problem olarak “orta ve küçük ölçekli işletmelerin halkla ilişkiler mesleğinin farkında olmayışı, toplumda mesleğin başka mesleklerle karıştırılması” şeklinde belirleyerek, “Mesleğimin Farkında Ol” projesini başlattı.

“HALKLA İLİŞKİLERNEDİR, NE DEĞİLDİR?”

Projenin ilk aşaması olarak halkla ilişkiler sektörüne ve kamuoyuna hitaben bir açık mektup hazırlayan öğrenciler, bu mektupta “Halkla ilişkiler mesleği nedir, ne değildir” temasını işledi. Halkla ilişkiler uzmanının pazarlamacı, sekreter, danışma görevlisi, çağrı merkezi çalışanı olmadığına dikkat çeken öğrenciler, halkla ilişkilerin bir “kadın mesleği” olarak görülmesinin yanlışlığına da değindiler.

DESTEKLERİ DEPAYLAŞACAKLAR

İAÜ PR Atölyesi öğrencileri ayrıca, senaryolar eşliğinde amatör skeçler hazırlayan öğrenciler hazırladıkları video ve görseller ile halkla ilişkiler mesleğinin ne olmadığını anlatmaya çalıştılar.  Program bünyesinde görev yapan diğer öğretim üyelerinin de görüşlerini alan öğrenciler yönettikleri blog ve sosyal medya hesaplarından “Mesleğimin Farkında Ol” sloganıyla kamuoyuna seslendiler. Bu şekilde sektörde gündem oluşturmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlayan öğrenciler önümüzdeki günlerde projenin ikinci etabında sektör profesyonellerinin desteklerini paylaşacak.

Comments are closed.