Basın Bülteninizi & Listenizi Kolayca oluşturun. Tek dokunuşla gönderin.

   
     Başlamak için; 0 542 366 33 16 & 17
Tap To Call

İSTANBUL ÖYKÜLERİ 2017 SERGİSİ AÇILDI

İstanbul Aydın Haber Ajansı (İAHA) muhabirlerinin hazırladığı ‘İstanbul Öyküleri’ sergisi İstanbul Aydın Üniversitesi R blok giriş katında sergilenmeye başlandı. İstanbul Aydın Haber Ajansı muhabirlerinin, İstanbul’un çeşitli yerlerini gezip röportaj ve söyleşiler yaparak kaleme aldıkları haberlerin yayımlandığı İstanbul gazetesinin kupürlerinden oluşan sergi süresiz sergilenecek.

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hülya Yengin, İstanbul Aydın Üniversitesi Haber Ajansı tarafından hazırlanan “İstanbul Öyküleri Sergisi” konusunda şunları söyledi:

 “İstanbul günümüzde bir metropol şehir olarak değerlendirilir; geçmişte romancılara, şairlere, müzisyenlere ilham vermiş bir şehirdir.

“İstanbul araştırmak, incelemekle bitmeyen bir şehirdir. Büyüleyici bir şehir. Dünya üzerinde İstanbul gibi kaç şehir sayabiliriz? İstanbul Aydın Üniversitesi Haber Ajansı’nda görev yapan öğrencilerimiz İstanbul gibi ‘özel’ bir şehirde yaşamanın ayrıcalığının farkındadırlar. ‘Taşı toprağı altın’ olarak ifade edilen İstanbul, öğrencilerimize haber yazarken laboratuvar oluyor. İstanbul’u yaşamak, hissetmek bir ayrıcalıktır. Öğrencilerimizin haberlerini yayımlayan İstanbul gazetesine teşekkür ederim “

 Sergi editörü Ayşe Sema Sayar, İstanbul gazetesi için, “Yazılarımıza yer verdiği için İstanbul gazetesine teşekkür ederiz. Daha okul sıralarında gazeteciliğin önemli ipuçlarını ediniyoruz,” dedi.

 Ajans muhabirlerinden Nesrullah Hasdemir ise amaçlarının sokağın nabzını tutmak olduğunu söyledi. Hasdemir, ”Biz genç muhabirler olarak yaptığımız sokak haberlerini daha fazla insana ulaşabilmesi için bu sergiyi açmak istedik. İstanbul’un birer parçası olan haberlerimiz doğrudan şehrin yaşantısını ve kültürünü yansıtıyor,” dedi.

Sergilenen haberler içerisinde tarihi Paşabahçe vapurunun son zamanlardaki durumu, Hilmi Nakipoğlu fotoğraf müzesi, İstanbul’da yaşayan Suriyeli mültecilerin hayata tutunma hikâyeleri, İstanbul’daki zanaatkârların üretim serüvenleri ve sanatla ilgilenen Darülaceze sakinleri gibi şehir ve insan hikâyeleri yer alıyor.

Ajans muhabirlerinden Ömer Durmaz, bu serginin genç muhabirler için önemli bir gazetecilik deneyimi olduğunu ve yeni haberler yapma yolunda cesaretlendirici olduğunu ifade etti. Durmaz, “Mesela benim haberim Türkiye’deki en önemli fotoğraf müzelerinden biriydi. Biz de İletişim Fakültesi öğrencileri olarak hem burayı yazdık hem de İstanbul gazetesi okurlarına bu müzenin varlığını bildirmek istedik,” dedi.

Comments are closed.