Basın Bülteninizi & Listenizi Kolayca oluşturun. Tek dokunuşla gönderin.

   
     Başlamak için; 0 542 366 33 16 & 17
Tap To Call

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNİN DİPLOMASI TÜM DÜNYADA GEÇERLİ!

İstanbul Aydın Üniversitesi, “dünya üniversitesi” vizyonu ile mezunlarına dünyanın her yerinde lisansüstü eğitim ve iş imkanları sunuyor.
Eğitimde uluslararasılaşma konusunda Türkiye’nin öncü yükseköğretim kurumlarından biri olan İstanbul Aydın Üniversitesi, geliştirdiği uluslararası işbirlikleri sayesinde öğrenci ve mezunlarına dünyanın her yerinde lisansüstü eğitim alma ve iş bulma fırsatlarıs unuyor.
450 ÜNİVERSİTEYLE İŞBİRLİĞİ
Bağlı bulunduğu Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ve mezunlarına verdiği diploma eki sayesinde öğrencilerine Avrupa Yükseköğretim Bölgesi’nde geçerli bir diploma sunan İstanbul Aydın Üniversitesinin öğrenci ve mezunları, bu imkan sayesinde Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim alma ve çalışma olanaklarına sahip oluyor. İAÜ öğrenci ve mezunları ayrıca, aralarında dünyanın en köklü üniversitelerinin de yer aldığı450 farklı üniversiteyle geliştirilen ikili işbirlikleri sayesinde, bir dünyaüniversitesinde eğitim görmenin bütün avantajlarından, küresel ölçekte yararlanabiliyor.
MEZUNLARA YURT DIŞINDA ÜCRETSİZ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM
İstanbul Aydın Üniversitesiayrıca, sunduğu “Onur Bursu” kapsamında öğrencilerine yurt dışında ücretsizyüksek lisans ve doktora eğitimi imkânı da sunuyor. Buna göre, İstanbul AydınÜniversitesinin, Dil puanıyla tercih edilen bölümlerinin dışındakilerinden biriniilk üç sırada tercih eden; ÖSYM tarafından yerleştirilen ve öğrenimini İstanbul Aydın Üniversitesinde sürdüren, ek puansız YGS ve LYS sonuçlarına göre; ilk500’de bulunan öğrencilere ücretsiz yüksek lisans ve doktora eğitimi ve aylık500 TL nakdi burs desteği; 501 ile 1000 arasındaki öğrencilerine ise yurtdışında ücretsiz yüksek lisans eğitimi ve yine aylık 500 TL nakdi burs desteğisağlanıyor. Bunun için de tek şart, öğrencinin yurt dışında alacağı yükseklisans ve doktora eğitimlerini, İstanbul Aydın Üniversitesinin belirleyeceğiyükseköğretim kurumlarında alması.
AKTS VE DİPLOMA EKİ NE İŞE YARIYOR?
İstanbul Aydın Üniversitesi,bütün bölümlerinde Avrupa Kredi Transfer Sistemi’ni (AKTS) doğru bir şekildeuygulayan yükseköğretim kurumlarına, Avrupa Komisyonu tarafından verilen,kurumun prestij ve kalitesini artıran AKTS Etiketi (ECTS Label) ve Diploma EkiEtiketi (DS Label) ödüllerine sahip. Uluslararası ölçütlere göre değerlendirilerekverilen bu akreditasyon belgeleri, sahip olan üniversiteye uluslararasıtanınırlık ve güvenilirlik kazandırıyor. İstanbul Aydın Üniversitesinin mezunolan tüm öğrencilerine verdiği Diploma Eki (DE) ise, uluslararası platformdaakademik ve mesleki tanınırlık sağlamayı amaçlayan, öğrencilerin yükseköğretimdiplomalarına ek olarak verilen tamamlayıcı nitelikte bir belge. İçeriği,Avrupa Komisyonu ve UNESCO/CEPES tarafından hazırlanan Diploma Eki’nde, alınanderece ile ilgili bilgiler, derecenin düzeyi, içeriği ve kullanım alanları ilebirlikte ulusal eğitim sistemi, üniversitenin eğitim ve değerlendirme sistemigibi bilgilere yer veriliyor. Diploma eki, diplomaların Avrupa Birliğidüzeyinde kabul gördüğü ve Avrupa Birliği kapsamındaki üniversitelerin diplomalarıylaeş değer kabul edilen bir “Mükemmellik Belgesi” olarak biliniyor.

Comments are closed.